Twierdza Władcy Wojny Pełna wersja za darmo

Studio Firefly po bardzo długiej przerwie w tworzeniu swoich produkcji w 2020 na targach gamescome zaprezentowało pierwszy krótki trailer nad grą, którą jak twierdzili pracowali już od jakiegoś czasu. Nowa Twierdza Władcy Wojny Pełna Wersja była tym zaprezentowanym tytułem, a wedle pierwszych zapowiedzi poinformowano nas, że wydarzenia gry tym razem z piaszczystych terenów z krzyżowca przeniosą nas na tereny Azji. Przyznam, że ciekawa odskocznia. W końcu gra zapowiedziana została na końcówkę roku 2020, lecz premierę przesunięto i finalnie ukazała się w marcu bieżącego roku.

Twierdza Władcy Wojny Download

Tak jak prezentowały nam zapowiedzi, tak też się stało. Finalnie w marcu 2021 gra ujrzała światło dzienne, a niedługo po premierze sam sięgnąłem po ten tytuł, gdyż przyznać muszę, że jestem wielkim fanem strategii ze świata twierdzy i wiązałem z tą grą ogromne nadzieje. Postaram się wam tutaj przybliżyć wszystkie moje odczucia oraz fakty, których doświadczyłem w Twierdza Władcy Wojny Pobierz.

Z piaskiem w butach na zielone tereny.

Gra przenosi nas do dalekiej od tematu krucjat, Azji. Na pierwszy rzut oka otrzymaliśmy produkt, który bardzo przypomina standardową rozgrywkę, którą mogliśmy obserwować, chociażby w drugim krzyżowcu, lecz to tylko pozory, bo zmieniło się wiele. Na całe szczęście w grze uchował się stary interfejs stawiania budynków, który był nam już dobrze znany w poprzednich produkcjach. Jakby nie patrzeć coś, co już jest w pewnym sensie perfekcyjne zostało jedynie ubrane w nowe szaty graficzne i bardzo dobrze.

Tym razem będziemy przewodzić armią pochodzącym z dalekiego wschodu, a akcja gry rozgrywać się będzie na początku w trzecim wieku przed naszą erą, a jej zakończenie w kampanii fabularnej odnajdziemy kilkanaście stuleci dalej, czyli w szesnastym wieku naszej ery. Jest to dość duży przeskok przyznać muszę, lecz nie wpływa on stanowczo na rozgrywkę i niezależnie od wieku gra się wyśmienicie.

Twierdza Władcy Wojny Pełna wersja

W Twierdza Władcy Wojny Download do dyspozycji będziemy mieli kilka dostępnych nacji. Znajdą się tutaj cesarskie Chiny, zarządzana przez klan szogunów Japonia, obozy koczujących Mongołów, czy też starożytne plemiona zamieszkujące tereny dzisiejszego Wietnamu. Jest to dość dużą różnorodność w porównaniu do poprzedniej odsłony gdzie do wyboru mieliśmy wojska krzyżowców lub muzułmanów.

Tak jak w poprzednich odsłonach akcję gry możemy ciągle obserwować z lotu ptaka, lecz tutaj twórcy pokusili się o pewne zmiany i nowości, ponieważ teraz kamerę możemy dowolnie manipulować, a samą rozgrywkę obserwować dane nam jest nawet z bardzo konkretnego przybliżenia, gdzie możemy obserwować szczegółowość jednostek naszej armii bądź wroga.

Stare rozwiązania z dozą innowacji!

W Twierdza Władcy Wojny Pełna Wersja wiele jednak w przypadku samej rozgrywki się nie zmieniło. W końcu tak jak interfejs, sposób rozgrywki także był niezawodny, więc nie było czego wiele tu poprawiać, lecz są także nowości. Sama rozgrywka opiera się na tym co kiedyś, czyli wznoszeniu kolejnych budynków, dbania o surowce naturalne jak i dostawy jedzenia do naszego spichlerza, opracowywanie nowych rozwiązań bojowych, produkcja broni oraz naszych żołnierzy.

Nowym elementem za to są budynki związane z pozyskiwaniem punktów dyplomacji. Tak zwane ambasady i konsulaty. Punkty dyplomacji? Co to takiego i do czego służy zapytacie. Spieszę z odpowiedzią. W Twierdza Władcy Wojny Download zawarto nowy system neutralnych wiosek. W starych odsłonch gdy takowe się na mapie pojawiały, były one neutralnymi osadami, które siłą można było wciągnąć do naszego królestwa. Powodowało to, że takie osady wysyłały nam po prostu zasoby, których im nie brakowało na drodze produkcji, takich jak surowce naturalne lub broń.

Twierdza Władcy Wojny Pobierz

W nowej odsłonie mamy ujawniony całkowicie nowy system takowych osad. Teraz są to malutkie fortecy watażków, którzy zgoła są neutralni, lecz gdy podejdzie się za blisko to zaczynają nas atakować. Władzę nad taką osadą można przejąć na dwa sposoby. Standardową okrutną siłą, lub dyplomacją. W tym miejscu przydają się nam nasze punkty dyplomacji. W ładnie zaprojektowanym menu możemy dzięki punktom wysyłać depesze do watażków osad i poprzez dyplomację nakłonić ich do dołączenia w nasze szeregi. Jednocześnie robić coś takiego może przeciwnik, więc może się zdarzyć, że jest to wyścig z czasem.

Naszych punktów także używać możemy do ulepszania osady. Wbijając kolejne poziomy naszego watażki odblokować można kolejne opcje zaopatrzenia, którym może on nas obdarzyć lub wyślę on do ataku swoje wojsko za sowitą część naszych punktów. Rodzajów watażków jest aż osiem, a każdego z nich da się łatwiej bądź trudniej wciągnąć do naszego królestwa. Tam, gdzie watażka oznakowany myszką będzie nadsyłał nam surowce takie jak jedzenie lub drewno, tak np. byk lub koń mogą wysłać swoje jednostki do ataku, ewentualnie mogą pod nasze dowództwo oddać mały oddział konnych łuczników lub szermierzy.

Twierdza Władcy Wojny za darmo

Opcji mamy tutaj wiele, a to jak będziemy dysponować naszymi punktami mocno zależy od nas. Zawsze też możemy pozwolić wrogowi przejąć wioski watażków i pozwolić mu na wydanie punktów dyplomacji na jego ulepszenie. Następnie możemy odbić już ulepszoną wioskę siłą nie tracąc przy tym żadnych punktów. Jest to dość ciekawa metoda, którą także można spróbować pójść, lecz liczyć się musimy z faktem, że będziemy częstym celem ataków ze strony wiosek watażków.

Aż pięć kampanii!

Warto rzec kilka słów o kampanii, a przyznać muszę, że jest ona długa. Osobiście zabrałem się za rozegranie ich wszystkich, a przejście zaledwie dwóch z nich zajęło mi około 9 godzin. Czas na przejście wszystkich pięciu kampanii oscyluje w czasie około 30 godzin, lub więcej w zależności od naszego stylu gry. Odróżnić tutaj także musimy dwa typy głównych wątków fabularnych. Pierwsza, to kampania militarna, czyli najzwyczajniejsza rozgrywka bitewna razem z prowadzeniem naszej twierdzy.

Drugim typem, lecz przyznać muszę, że lekko nudnawym jest kampania ekonomiczna, która na całe szczęście jest tylko jedna zawarta w Twierdza Władcy Wojny Download. W kampaniach militarnych jednak nie brakuje czasem misji, w których będziemy prowadzić po prostu liczną armię na zamek przeciwnego władcy, a brakować będzie nam naszej całej osady. Liczyć wtedy będziemy mogli na drobne posiłki, które będą nam przydzielane stopniowo po każdym z punktów kontrolnych. Takie misje przyznać muszę, że są napisane z dość dużą dozą niepewności czy uda nam się sforsować zamek przeciwnika.

Jeżeli źle rozplanujemy nasz atak możemy stracić większość wymaganego wojska do przebicia się przez mury, co będzie skutkowało restartem zadania. Podczas samej rozgrywki i rozbudowy osady głównym czynnikiem, który niestety będzie bardzo nam przeszkadzał będą fundusze. Złota na start otrzymujemy bardzo mało, a to kurczy się bardzo szybko przy produkcji żołnierzy. By przyspieszyć przyrost pieniędzy z naturalnych podatków, ważne jest, by zadbać o dobre samopoczucie naszych poddanych. Jeżeli damy im różne typy jedzenia, będzie produkować nowe ubrania, oraz damy im miejsce kultu, gdzie będą mogli czcić swojego boga, będą oni na tyle szczęśliwi, że podniesienie podatków nie zrobi na nich wrażenia, a nasza sakiewka stanie się dzięki temu o wiele cięższa.

Proces ten chwilę trwa i nie osiągniemy zamierzonego celu podatkowego od razu, lecz cierpliwość w tej kwestii popłaca. Wracając jeszcze na chwilę do tematu watażków. Poza dobrami, które mogą oni nam zapewnić w dostawach, jest także pasywny bonus otrzymywanych zasobów w zależności od obozu, który otrzymaliśmy. Dzięki temu też możemy zwiększyć naszą produkcję bez potrzeby budowy kolejnych miejsc pracy.

Pierwsze multiplayer w historii serii!

W samej grze znajdziemy także poza kampanią fabularną, zwyczajne tryby potyczek. Standardowy system, który jest nam dobrze znany z poprzednich odsłon jest tutaj zaprezentowany bardzo podobnie. Na graczy czeka także nowość w postaci trybu sieciowego, na zasadzie zwyczajnych potyczek. Możemy na multiplayer mierzyć się w samotnych potyczkach, lub zawiązywać sojusze z określoną liczbą graczy, by prowadzić starcia np. dwa vs dwa lub trzy vs trzy. Aspekt multiplayer był na pewno dobrym posunięciem w tytule, by twórcy nie byli zmuszeni do pracy już nad kolejną odsłoną, a przycupnięciem przy obecnej części i stałymi aktualizacjami.

Twierdza Władcy Wojny Pełna wersja za darmo

Coś, co trzeba przyznać w tym momencie twórcom, to że Twierdza Władcy Wojny graficznie stoi o dobre dwa poziomy wyżej niż jej poprzednicy. Ogrom pracy włożony w nową szatę graficzną, oraz animacje i modele postaci gromko odpłacił się w postaci bardzo pozytywnego przyjęcia gry. Modele postaci naszej armii są bardzo szczegółowe, a klimat panujący na terenach Azji w tamtejszych latach został tutaj bardzo dobrze odwzorowany.

Ścieżka audio także jest przygotowana po mistrzowsku. Kilkanaście utworów towarzyszących nam idealnie wpasowują się w scenerię, a podczas rozgrywki nie nudzą gracza. Twierdza Władcy Wojny Download zastosowało wiele usprawnień, które teraz odpłacają się bardzo licznymi pozytywnymi opiniami o grze w sieci. Przyznać muszę, że zdarzyło mi się trafić na malutkie błędy, a mieszany dubbing potrafi czasem troszeczkę denerwować, gdzie jedna jednostka wypowiada się poprawną polszczyzną, a inna z kolei mówi prawdopodobnie po chińsku. Troszeczkę niepotrzebny zabieg lub małe niedopatrzenie, które miejmy nadzieję, że z czasem zostanie poprawione.

Mimo to da się na to przymknąć oko podczas pełnej emocji rozgrywki. Grę z pewnością mogę polecić każdemu fanowi serii, a każdemu, kto jeszcze nie miał styczności ze światem Twierdza Władcy Wojny Pobierz, nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż wątki fabularne nie łączą się z poprzednimi odsłonami i nie ma konieczności znajomości poprzednich fabuł. Jest to faktu, który zawsze był bardzo dobrym rozwiązaniem w tym tytule. Zagwarantować mogę jednocześnie, że przy grze spędzicie długie godziny na świetną i wciągającą rozgrywkę w kampaniach fabularnych, a gdy już je ukończycie, czeka na was pełny emocji tryb dla wielu graczy!

Jak pobrać Twierdza Władcy Wojny za darmo?

Twierdza Władcy Wojny Download za darmo, możesz pobrać na naszej stronie, jest w pełni spolszczoną wersją gry ze wszystkimi dodatkami. Po skompletowaniu gry razem ze wszystkimi dodatkami została wielokrotnie sprawdzona pod kątem wirusów i malware, dlatego nie musisz już zastanawiać się Jak pobrać Twierdza Władcy Wojny Pełna Wersja. Gra była testowana na naszym komputerze wielokrotnie i na różne sposoby, dzięki czemu masz pewność, że gra będzie działać bez za rzutów.

Dodaj komentarz