Warcraft 3 Pełna wersja za darmo

Seria Warcraft, którą przez lata tworzył Blizzard, swojego czasu była jedną z najbardziej popularnych oraz rozchwytywanych serii gier, które były dostępne na rynku. Na dzień dzisiejszych, mimo iż dookoła mamy mnóstwo nowszych i bazowo lepszych tytułów, to Warcraft 3 Pełna Wersja na zawsze pozostanie grą kultową, po którą gracze zawsze chętnie sięgają. 

Warcraft 3 Download

Swoją przygodę z Warcraftem rozpocząłem już w młodych latach. Do dziś pamiętam jako młody chłopak, mając około 12 lat, miałem okazję przechodzić Warcraft 3 Pobierz. Gra rzec można, że jest stara jak świat, bo ma już za sobą 19 lat, lecz nadal mimo na te czasy już mocno kanciatej grafiki, posiada ona świetną historię w cudownym świecie fantasy. Gra jak na 2002 rok była strasznie rozbudowana, a całość rozgrywki sprawiała, że każdy gracz chciał spróbować swoich sił w tym tytule. 

Spotkanie po latach!

Przyznać muszę, że podczas mojego pierwsze spotkania z Warcraft 3 Download nie obchodziła mnie szczególnie wtedy historia gry. Zależało mi na stawianiu budynków, wysyłaniu wojsk do walki na śmierć i życie, czy też podbijać osady przeciwnika. Spędzałem w taki właśnie sposób dziesiątki godzin przy tej grze ciesząc się z tego co widzę na ekranie.

Na ten moment jednak cofnijmy się trochę do suchych faktów. Prace nad Warcraft 3 Pełna Wersja rozpoczęły się w połowie 1999 roku. Oficjalnej zapowiedzi gra doczekała się podczas pokazów ECTS w 2000 roku. Pierwsze zapowiedzi sugerowały nam grę w trzech wymiarach z możliwością swobodnej kamery.

Warcraft 3 pełna wersja

Poza nowym silnikiem graficznym, za pomocą którego Blizzard wchodził w roku 2000 w erę gier trój wymiarowych, grę zapowiedziano i wydano jako RPS, czyli Role playing Strategy. O co chodzi? Otóż gatunek RPS polega w skrócie na najzwyklejszej grze fabularnej, która ponadto posiada szerokie elementy strategiczne. Warcraft 3 Download był pierwszym dzieckiem urodzonym w tym kanonie gier. 

Na całe szczęście w przeciwieństwie do tego co zapowiadano podczas targów, w grze nie zrezygnowano ze stawiania budowli. Pierwsze zapowiedzi niejako sugerowały skupienie się tylko na działaniach wojennych bez potrzeby rozbudowy naszego miasta. Przyznać też trzeba, że finalny produkt, który otrzymaliśmy diametralnie różnił się od tego co było przedstawiane na pokazach. Gra wyglądała o wiele lepiej oraz była o wiele bardziej rozbudowana od czasu zapowiedzi.

Widać, że Blizzard naprawdę poświęciło sporo czasu na dopracowanie tego tytułu.
Warcraft 3 Download w swoim świecie wprowadza nowe zagrożenie, które ma czyhać na gracza w krainie Azeroth. Były to demony. Wcześniej znać demony mogliśmy tylko z szeroko pojętego loru, który był gdzieś w tle, a jako młodzi ludzie nie interesowaliśmy się przebiegiem zdarzeń w świecie przedstawionym. Teraz stały się one realnym zagrożeniem, na które gracz musi uważać cały czas.

Historia idealna?

Na pierwszy rzut oka to właśnie o ten fakt rozbija się od początku cała fabuła. Walka z demonami oraz orkami jest tu na porządku dziennym. Na start otrzymujemy także okrutną wizję końca świata, a my mamy temu zapobiec.

Naszym głównym protagonistą jest Arthas. Bohater z peleryną i młotem, który w przyszłych już grach od Blizzarda, czyli World of Warcraft jest szerzej znany jako Król Lisz.
Cała historia Arthasa na przestrzeni wszystkich wydanych gier przypomina nam trochę historię Sarry Kerrigan z uniwersum Starcrafta. Przepełniona dobrem postać z powodu na kilka niefortunnych zdarzeń staje się przesadnie zła. W przypadku Kerrigan została ona porwana przez zergi i przepoczwarzona w ich królową. Znów Arthas w swojej historii poddał się całemu procesowi dobrowolnie i przeszedł na ciemną stronę mocy.

Mimo wszystko decyzja Arthasa była zgoła przewidywalna. Wystarczyło podczas rozgrywkim gdy mieliśmy okazję na przerywniki fabularne wsłuchać się w jego wypowiedzi. Przez cały swój żywot był on prawy, lecz bardzo arogancki oraz popędliwy młodzieniec, który działał często w przypływie emocji, a ta właśnie arogancja oraz popędliwość finalnie go zgubiły gdy sięgnął po miecz Frostmorn. 

Warcraft 3 Pobierz

Warcraft 3 Download jest w stanie zaoferować nam ogromny tragizm i dramatyczność, a wiele z wydarzeń potrafi solidnie nas wzruszyć. Swoją drogą Warcraft 3 był chyba pierwszą grą, gdzie podczas śmierci jednego z bohaterów historii realnie uroniłem łzę.

Jedno trzeba przyznać. Gdy Blizzard zabiera się za tworzenie RTS-ów to zawsze potrafią oni połączyć dwie ważne rzeczy. Są nimi bardzo wyszukany gameplay, którego ciężko szukać w innych produkcjach innych studiów oraz wciągającą historię, która świetnie łączy się z tym co widzimy na ekranie. Nie ma tu miejsca na jakieś sztuczne przedłużanie rozgrywki, bo historii zawartej w świecie jest na tyle obszerna, że nie jest poprostu potrzebne jej wydłużanie na siłę. 

Inspiracja zawsze popłaca!

Pewną ciekawą nowością w Warcraft 3 Pobierz, jest nowa grywalna frakcja, jaką są nieumarli. Ich budynki stawiać możemy na zepsutej plagą ziemi, co gromko przypomina nam zergi oraz ich biomasę ze świata Starcrafta. Same jednostki wojskowe w tej rasie przypominają strasznie zerglingi czy inne jednostki z tamtejszego uniwersum. Jednocześnie postanowiono tutaj zamieszać, gdyż budynki w tej rasie przyzywane są w ten sam sposób co budynki protosów poprzez portale energetyczne. Moim zdaniem zapożyczenie te wyszło odsłonie na plus, bo jest to poprostu sprawdzony i działający model, mimo iż z innego uniwersum.

Warcraft 3 za darmo

W dodatku do Warcraft 3 Pełna Wersja otrzymaliśmy jedną w pełni fabularną kampanię, która skupia się na zarządzaniu nacją orków. Nie uświadczymy w niej niestety stawiania budynków orków, lecz bardziej forma rozgrywki nastawiona jest na ciągłe batalie. Jest to ciekawe urozmaicenie oraz odskocznia od poprzedniej długiej kampanii. 

Multiplayer? Po 19 latach?!

Do dnia dzisiejszego bardzo żywe o dziwo jest ciągle działające środowisko multiplayer. Znajdziemy tu wielu graczy chętnych do wspólnych rozgrywek w potyczkach na wielu mapach. Do wyboru w grze mamy aż 4 nacje, którymi możemy zarządzać, więc występuje tu także pewna różnorodność, a sama gra szybko się nie nudzi.

Warcraft 3 Pełna Wersja za darmo

Muszę przyznać, że nawet teraz zdarza mi się wpaść jak kamień w wodę gdy tylko odpalę ponownie po latach Warcraft 3. Gra jest niesamowicie wciągająca, gdzie na potrzebę tego artykułu chciałem zagrać jakieś 2-3 godzinki, by przypomnieć sobie to i owo. Skończyło się na tym, że zarwałem całą noc, przychodząc niewyspany do pracy, ale przynajmniej udało mi się skończyć dwie kampanie!

Grafika jak na obecne czasy nie jest już pierwszej świeżości, lecz to, co liczy się w tym świecie to niebywała historia, a jest ona tutaj największym atutem i wylewa się wręcz z każdej strony. Świat fantasy, mimo że ma już 19 lat nadal cieszy oko podczas rozgrywki, a to duży plus. Ścieżka dźwiękowa też jest niczego sobie. Niejednokrotnie potrafiłem puścić sobie cały soundtrack podczas codziennych czynności na słuchawkach, czerpiąc masę inspiracji z niego.

Generalnie nie ma się tutaj do czego przyczepić. Młodym graczom lekko przedpotopowa grafika może już nie leżeć, aczkolwiek dla faktu świetnie opowiedzianej historii oraz potraktowania gry jako swoiste wprowadzenie do świata World of Warcraft, jest świetnym pomysłem. Polecić grę mogę każdemu, kto lubi dziki zew przygody. Mogę zagwarantować, że zatoniecie w świecie Warcraft 3 Download i szybko z niego nie wrócicie, a na pewno nie przed kilkunastoma godzinami spędzonymi w tym pięknym świecie fantasy. 

Jak pobrać Warcraft 3 za darmo?

Warcraft 3 Download za darmo, możesz pobrać na naszej stronie, jest w pełni spolszczoną wersją gry ze wszystkimi dodatkami. Po skompletowaniu gry razem ze wszystkimi dodatkami została wielokrotnie sprawdzona pod kątem wirusów i malware, dlatego nie musisz już zastanawiać się Jak pobrać Warcraft 3 Pełna Wersja. Gra była testowana na naszym komputerze wielokrotnie i na różne sposoby, dzięki czemu masz pewność, że gra będzie działać bez za rzutów.

Dodaj komentarz