Worms Armageddon Pełna wersja za darmo

Witajcie. Dzisiaj zajmiemy się kolejną kultową grą, którą powinien znać każdy gracz. Worms Armageddon Pełna Wersja wyprodukowała firma Team 17 w 1999 r. W tamtych czasach królowały takie tytuły jak np. pierwszy Unreal Tournament czy też pierwszy Driver. Czy klasyczna gra 2D mogła znaleźć swoje miejsce między takimi gigantami? Przekonajmy się!

Worms Armageddon Download

Cofnijmy się lekko w przeszłość. Pierwsza część tej kultowej gry pojawiła się w 1995 r. i stała się z miejsca hitem. Fenomenalna gra, świetny pomysł i specyficzny humor. To musiało wypalić. Dwa lata później zadebiutowały Worms 2, lecz różniły się dosyć mocno od pierwowzoru.

Największą zmianę przeżyła grafika, która mocno odbiegła od stylistyki pierwszej części. Nowa odsłona była bardziej cukierkowa w jej odbiorze. Mimo że pocieszne robaki walczyły tak samo jak dawniej to przemoc w grze była mocno stonowana przez komiksową oprawę wizualną, a nawet bronie wydawały się mniej zabójcze.
Czy nalot dywanami z powietrza brzmi groźnie? Oczywiście, że nie, lecz potrafił być groźny.

 

worms armageddon za darmo

Worms Armageddon Download to już trzecia odsłona gry. Do dzisiaj jest to najbardziej popularna część serii, ale co było jej fenomenem?
Na początku Armageddon miał być tylko dodatkiem, lecz zmian było na tyle dużo, że studio postanowiło przepoczwarzyć to w nową część.

Większa rozdzielczość oraz bardziej czytelne menu pozwoliło przeportować grę nawet na konsolę. Nic dziwnego, że jest tu jeszcze więcej broni masowej zagłady, ale co ważniejsze dodano tytułowy Armageddon, co potrafił plansze, na której gramy zrównać z ziemią.

Zaawansowany tryb jednoosobowy nie był tylko zwykłą walką z komputerem, leczy były także dostępne oskryptowane misje.
Było to coś nowego, a przykładem takiej misji było zabicie wszystkich przeciwników, zebranie wszystkich skrzynek i dotrzeć do wyznaczonego celu.

Ach ci Francuzi.

Najgorsza z misji przynajmniej dla mnie dziś, było wdrapywanie się po wieży Eiffla, która była nafaszerowana minami na sobie.
Żeby zebrać skrzynkę na wieży, trzeba było wdrapywać się po samodzielnie wystrzelonych strzałach, którymi przy pomocy łuku staraliśmy się zestrzelić wszystkie miny.
Lata temu udało mi się wykonać tę misję mimo masy straconych nerwów, lecz ważne, że się udało W Worms Armageddon Pobierz jest też tryb treningowy, lecz niestety nie jest on zbyt prosty. Jest on bardziej dla starych wyjadaczy, którzy znają mechanikę każdej broni zawartej w grze niżeli dla nowego gracza.

Mamy również w grze tryb deathmatch, lecz im dalej, tym trudniej. Z każdą turą SI przeciwnika zwiększa się, a poziom trudności dzięki temu mocno skacze. Nie jest łatwo w pewnym momencie walczyć 4 vs 8. W Worms Armageddon Pełna Wersja sami możemy zadecydować, na jakiej mapie będziemy grać.

Mamy do wyboru bardziej otwarte lub zamknięte lokacje. Wszystko zależało tylko i wyłącznie od tego jak mapę widział twórca podczas jej rysowania. Przykładem takiej mapy było stare złomowisko. Razem z lokacjami do wyboru mieliśmy także możliwość wybrania tła rozgrywki.

Dostępne były takie jak pagórki w tle, więcej fal na wodzie czy też jedna jak na tamte czasy z bardzo zaawansowanych opcji, czyli latające w tle liście. Była także możliwość ustawienia po prostu czarnego tła, które nie przedstawiało nic. Za dzieciaka wmawiałem sobie, że to kosmos.

Wybieramy ponadto z kim i na jakim poziomie trudności chcemy grać oraz w jakim trybie gry. Jak już wcześniej wspomniałem, jest tytułowy Armageddon, lecz są także standardowe potyczki na różne sposoby. Tryby nie różnią się tylko ilością broni dla gracza, ale i zasadami, ilością życia, czy nawet chorobami, które towarzyszą naszym robalom od samego początku.

Gra niestety posiada dość słabą sztuczną inteligencję. Czasami dżdżownice nie potrafią nic zrobić, lub są perfekcyjnie nieomylne, co jeszcze bardziej potrafi sfrustrować. Dodatkowo ich arsenał jest bardzo ubogi, a mimo srogiego wyboru broni masowej zagłady, wybierają zwykły granat lub bazookę.

W dzisiejszych czasach każda gra posiada w mniejszym bądź większym stopniu jakiś tryb multiplayer. Worms Armageddon Download posiadały swój „wormnet”, co pozwalało jednoczyć się razem, grać wspólnie czy nawet zapisywać nasze statystyki w sieci.

Worms Armageddon pełna wersja

Bardzo fajnym smaczkiem na temat Worms Armageddon Pobierz, jest fakt, że gra została wydana w pełnej Polskiej wersji językowej razem z pełnym lektorem tego co dżdżownice mówią podczas gry. Dużej pikanterii tej komiksowej oprawie mógł dodawać fakt różnych pożegnać naszych wojowników w przypadku ich śmierci. Każde pożegnanie zależało od faktu, w jaki sposób zginął dany robak. W przypadku gdy dosięgła nas rakieta przeciwnika, a punkty HP naszego robaczka spadły do zera, mogliśmy usłyszeć bardzo smutne „do zobaczenia”, po czym robaczek wysadzał się własnoręcznie, pozostawiając po sobie nagrobek.

Fajnym pomysłem była personalizacja robaków pod nasze preferencje. Nazywanie ich imionami swoich kumpli z klasy i nimi grać. Zmieniać języki wormsów czy ustalać wedle upodobań hymn po zwycięstwie, albo nawet rodzaje nagrobków.

ALLELUJA!!

Dodatkowo można było zmieniać broń specjalną pod własne upodobania, co odblokowywało się po danej ilości tur. Dla mnie najlepszą bronią był święty granat, który przed wybuchem odgrywał bardzo podniosłe „Alleluja!”. Mimo że latająca owca, która także znajdowała się w wyposażeniu, była bardziej mobilna od takiego np. świętego granatu, to jednak obrażenia w tej grze odgrywały pierwsze skrzypce i były po prostu najważniejsze.

Worms Armageddon Pobierz

Dziś po tylu latach uczciwie mogę stwierdzić, że przy kultowych robakach bawiłem się świetnie i spędzałem przy nich dziesiątki godzin. Kultowy klimat mimo 22 lat za sobą już nadal pozostał i potrafi dać tyle samo frajdy, co za czasów jak byłem dzieckiem. Widok 2D oraz oprawa graficzna w grze wcale nie odstrasza i prezentuje się nawet lepiej niż część tytułów 3D z tego samego okresu, gdzie ich kanciastość lub słabe tekstury biją po oczach.

Kilka cennych rad i uwag.

Worms Armageddon Download posiada swój magiczny urok. Strasznie przyciąga do siebie i daje długie godziny udanej zabawy, a tym bardziej gdy gramy w gronie znajomych. Lecz nie zapomnijmy. Gra posiada swoje wady takie jak np. długie oczekiwanie między turami na swoją kolej, czy też mało intuicyjne sterowanie, gdzie dla przykładu skok wykonywaliśmy do przodu poprzez wciśnięcie Enter, a podwójny klik spacji powodował, że nasz robak zrobił salto w tył.

W Worms Armageddon Pełna Wersja polecam grać w niższych rozdzielczościach. Na rozdzielczości 2K czy nawet full HD wszystko jest na tyle malutkie na ekranie, że po prostu nie widać co robimy ze swoimi wojownikami. Najbardziej zalecana jest rozdzielczość 800 × 600, gdzie widzimy wszystko bardzo wyraźnie, mimo że obraz się rozciąga i delikatnie rozmywa.

Worms Armageddon Pełna Wersja za darmo

W krótkim podsumowaniu chciałbym zauważyć kilka faktów. Po pierwsze warto pamiętać, że Worms Armageddon Download jest to już bardzo stara gra i nie każdemu może przypaść do gustu. Dla mnie jako osoby, która już dawno przekroczyła dorosłość, nadal się nie nudzi, gdyż wciąż posiadam cudowne wspomnienia z nią związane z dzieciństwa.

Po drugie gra ma pewnie próg wejścia w nią. Co to znaczy? Już tłumaczę. Próg wejścia w Worms Armageddon Pobierz, polega na znajomości sterowania, które nie oszukujmy się, jest dość archaiczne oraz znajomości dostępnych w grze nam broni. Nie każdemu może chcieć się od nowa uczyć całej mechaniki gry od nowa, lecz jeżeli zdecydujesz się, to mogę ci zagwarantować, że nie będziesz się nudzić.

Gra solo czy też ze znajomymi sprawi Ci, lub wam ogrom radości i zabawy. Wiele trybów gry zapewnia różnorodność na dziesiątki godzin, przez co nie złapiemy monotonności w tym co robimy. Mimo tak wielu lat za sobą gra nadal wygląda świeżo w przypadku swojej oprawy graficznej, chociaż fakt animacje w grze już się zestarzały, lecz model gry 2D nadal potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Oprawa audio także nie jest najgorsza. Dźwięki wydobywające się z gry brzmią dość rzetelnie w świetle tego co widzimy na ekranie naszych komputerów. Z całą pewnością kończąc to podsumowanie mogę z całego serca polecić wam zagranie w Worms Armageddon Pełna Wersja.

Skąd pobrać Worms Armageddon za darmo?

Worms Armageddon Download Pełna Wersja za darmo, możesz pobrać na naszej stronie, jest w pełni spolszczoną wersją gry ze wszystkimi dodatkami. Po skompletowaniu gry razem ze wszystkimi dodatkami została wielokrotnie sprawdzona pod kątem wirusów i malware, dlatego nie musisz już zastanawiać się Skąd pobrać Worms Armageddon Download Pełna Wersja. Gra była testowana na naszym komputerze wielokrotnie i na różne sposoby, dzięki czemu masz pewność, że gra będzie działać bez zarzutów.

Dodaj komentarz